Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Sterowanie instalacją domu jednorodzinnego

Sterowanie instalacją domu jednorodzinnego

Sterowanie instalacją domu jednorodzinnego

Wraz z postępem techniki co raz więcej urządzeń jest zautomatyzowanych, aby szybciej i łatwiej wykonywać pewne czynności. Podobnie może być w naszym domu – obecnie bez większego problemu możemy sterować instalacją domową. Wystarczy stworzyć i przeprowadzić odpowiednie czynności, aby nasze mieszkanie stało się inteligentnym domem. Dziś możemy zautomatyzować praktycznie każde urządzenie, które zechcemy. Oczywiście jak łatwo się domyślić koszt przeprowadzenia takiej operacji nie należy do najtańszych i może kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, ale ma wiele zalet, które na pewno są tego warte.

Oczywiście zaletą nie jest imponowanie naszym gościom poprzez sterowanie wieloma urządzenia przy pomocy na przykład telefonu. Dzięki inteligentnym instalacjom możemy zadbać o bezpieczeństwo nasze i naszej rodziny, możemy na raz wyłączać i włączać wszystkie urządzenia RTV i AGD. Jeśli jest tylko tak potrzeba można też odłączyć dopływ prądu w konkretnym gniazdku. Docenią to na pewno rodzice małych pociech, które czasem mogą włożyć jakiś przedmiot do kontaktu gdy są poza zasięgiem naszego wzroku. Dzięki inteligentnemu domowi możemy też zauważalnie obniżyć nasze rachunki za prąd, które mogą obniżyć się nawet o 15% oraz możemy też zmniejszyć koszty ogrzewania domu nawet o 40%.

Oczywiście montaż inteligentnych instalacji najlepiej jest przeprowadzić jeśli jesteśmy w fazie budowania lub projektowania naszego domu. Wtedy bez problemu możemy zakupić i rozłożyć dodatkowy przewód elektryczny będący ośmiożyłową skrętką komputerową. Przewód ten rozwija się w miejscach gdzie zamierzamy ustawić urządzenia elektryczne oraz tam gdzie zamontujemy gniazdka i włączniki. Wtedy też najłatwiej zdecydować czym zamierzamy sterować przy pomocy inteligentnych instalacji. W wybudowanych już mieszkaniach wymaga to nieco więcej pracy.

Sterowanie instalacją domu jednorodzinnego Białystok

Sterowanie instalacją domu jednorodzinnego Białystok

Później możemy się cieszyć, że możemy sterować wieloma urządzeniami jak: zraszacze ogrodowe, rolety, światła, radio, telewizja, ogrzewanie, klimatyzacja i wiele innych przy pomocy jednego urządzenia. Choć część rzeczy jak bramy czy rolety wymagają wyposażenia w silniki, które będą nimi kierowały. Sterować urządzeniami możemy przez urządzenia GSM jak smart fony, tablety, albo laptop, nawiązując połączenie poprzez bluetooth czy też przez sieć.

Poza ułatwieniem sobie życia wiele urządzeń można zaprogramować i wybierać w różnych jego trybach jak na przykład ogrzewanie domów (sterowanie temperaturą gdy jesteśmy w domu lub nie), roletami (podnoszenie i opuszczenie rolet o wyznaczonych porach, możemy też inaczej ustawiać je oddzielnie w zależności od pomieszczenia). Poza programowaniem będziemy też informowani o zużyciu energii elektrycznej przez konkretne urządzenia. Montując alarm będziemy wiedzieli też, które drzwi i okna zostały otwarte, a w razie niepożądanych osób inteligentny system sam powiadomi nas oraz odpowiednie służby.

Jednak takie rzeczy oczywiście też kosztują w zależności od tego co i ile rzeczy chcemy zautomatyzować ceny mogą wahać się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Pamiętajmy jednak, że kiedyś na inwestycja może się nam zwrócić nie wspominając już o samej wygodzie jakim jest inteligentne sterowanie domem.


Pamiętaj, by w inteligentnym domu zainstalować inteligentną i energooszczędną podłogówkę lub inny rodzaj systemu grzewczego. Pomożemy Ci w doborze najodpowiedniejszej opcji. Zapraszamy do kontaktu.

Czytaj też o kosztach ogrzewania podłogowego, idealnych kotłach do podłogówki, a także o deskach na podłogówkę.