Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Przemysłowe pompy ciepła Białystok

Pompy ciepła mają szerokie zastosowanie. Pompy ciepła nie tylko służą na co dzień w ciepłownictwie, ale również odgrywają ważną rolę w przemyśle. Decydującym czynnikiem przy wielkości pomp ciepła jest moc cieplna powyżej 100 kW. Zastosowanie pomp ciepła w przemyśle staje się coraz bardziej powszechne. Dzięki temu pompa może być używana jako pompka gruntowa lub pompka powietrzna. Wybór pompy ciepła w przemyśle zależy przede wszystkim od miejsca użytkowania oraz potrzeb klienta. Pompy ciepła są coraz częściej stosowane w przemyśle. Ich efektywność wzrasta, a ich stosowanie jest powszechne ze względów ekonomicznych. W szczególności są stosowane w dużych fabrykach do ogrzewania dużych powierzchni użytkowych, gdzie konwencjonalne ogrzewanie jest bardzo drogie. Pompy ciepła dają przede wszystkim ogromne możliwości, ponieważ ich zastosowanie staje się coraz popularniejsze, a ich konstrukcja staje się coraz bardziej stabilna. W szczególności dobór pompy o odpowiedniej mocy w szczególnym miejscu oraz dobrego rodzaju centralnego ogrzewania wpłynie również na poprawę efektywności ogrzewania.

Przemysłowe pompy ciepła – zastosowanie

Pompy absorpcyjne są najczęściej stosowane w przemyśle. Mogą być również stosowane w dużych zakładach i są bardziej wydajne przy wyższym wykorzystaniu potencjału ciepła odpadowego. Pompy te są stosowane tam, gdzie straty ciepła są duże lub bardzo duże. Daje to pompie możliwość odzyskania ciepła w przypadku całkowitej utraty ciepła. Pompy absorpcyjne pełnią również bardzo ważną funkcję łączenia wydajności i oszczędności. W rezultacie pompy te kosztują nawet o połowę mniej niż pompy termoelektryczne lub sprężarkowe. Ponadto pompy absorpcyjne mogą być również wykorzystywane w przemyśle, np. do odzyskiwania ciepła z cieczy. Pompy ciepła sprawdzają się również w maszynowniach, serwerowniach i drukarniach. Nadaje się również do odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego oraz odzysku ciepła z chlewni w rolnictwie.

Jaki grzejnik wybrać do pompy ciepła? Na rynku można znaleźć różne modele grzejników do pomp przemysłowych i pomp ciepła. Producenci dokładają wszelkich starań, aby produkty spełniały swoje zadanie i były niezawodne. Grzejniki przystosowane do przemysłowych elektrycznych pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych charakteryzują się małą pojemnością wodną i niewielką wagą oraz małą bezwładnością cieplną. Pozwala to na wydajniejszą pracę pompy. Chłodnice i wentylatory mogą być używane w połączeniu, aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt. Zwiększa to wydajność nawet o 30 procent bez konieczności kupowania większej chłodnicy. Dodatkowo pompy ciepła pobierają ciepło bezpośrednio z atmosfery, dzięki czemu ubocznym skutkiem tego procesu nie jest wytwarzanie dymu.