Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Pompa ciepła i kolektor słoneczny

Nowoczesne i jak najbardziej ekonomiczne ogrzewanie domu, a do tego przyjazne dla środowiska to rozwiązania, które są coraz bardziej poszukiwane przez budujących i modernizujących domy. Sprawny i ekonomiczny system ogrzewania to bardzo ważny element domu, który decyduje o komforcie życia domowników i znacząco wpływa na domowy budżet.

Hybryda pompy ciepła i kolektora słonecznego

pompa ciepła i panele słoneczne

pompa ciepła i panele słoneczne

Jednym z rozwiązań, dla tych którzy chcą połączyć nowoczesność z ekologią i oszczędnością, jest hybryda pompa ciepła i kolektor słoneczny. Instalacja fotowoltaiczna musi składać się z paneli fotowoltaicznych i falownika. Aby zapewnić możliwie najwyższą wydajność, sprężarka pompy ciepła powinna wykorzystywać energię słoneczną, a gdy jej nie ma –korzystać z zasilania sieciowego. Energię solarną, można gromadzić w instalacji centralnego ogrzewania, przez zwiększenie nastawy temperatury lub magazynowanie w zbiornikach buforowych.

Pompa ciepła i panele słoneczne mogą być wykorzystane do ogrzewania domu, ale też do ogrzewania wody, a w okresie letnim tylko do uzyskania ciepłej wody użytkowej. Kolektory słoneczne i pompa ciepła powinny działać automatycznie, by użytkownik nie miał problemu i obowiązku ciągłego ich ustawiania. Pompa ciepła z własnym zasilaniem może być wykorzystywana także do chłodzenia pomieszczeń, co jest szczególnie przydatne zwłaszcza latem.

Pompa ciepła plus kolektor słoneczny to dobry zestaw, który sprawnie współpracuje i ekonomicznie ogrzewa dom. Inwestycja zwróci się po kilku latach użytkowania. Zestaw może być rozbudowywany i powiększany o kolejne moduły.

Dofinansowanie na pompę ciepłą i kolektory słoneczne

Pompa ciepła i kolektor słoneczny to zestaw do ogrzewania, który wpisuje się w politykę Unii Europejskiej dotyczącą odnawialnych źródeł energii OZE i ograniczenia emisji CO2. Wszystko to sprawia, że ten, kto zdecyduje się na montaż systemu może uzyskać na niego dofinansowanie ze środków unijnych. System jest samowystarczalny przez większość miesięcy w roku. Trzeba go tylko dobrze zaplanować i zainstalować, by działał jak najbardziej ekonomicznie.

Jeśli jesteś zainteresowany instalacją pompy ciepła i kolektorów słonecznych to skontaktuj się z nami! Chętnie za darmo wycenimy system i doradzimy to, co najlepiej sprawdzi się dla Twojego domu!