Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu

Ogrzewanie podłogowe stale zyskuje na popularności. Wynika to z faktu, że wiąże się ono z nieporównywalnym komfortem użytkowania. Ciepłe stopy, lepsza cyrkulacja powietrza i równomierne nagrzewanie się pomieszczeń… czego chcieć więcej? Jeśli połączyć ogrzewanie podłogowe w nowym domu z kolektorami słonecznymi, można w ten sposób wiele zaoszczędzić na ocieplaniu domu. Musisz jednak najpierw uwzględnić kilka istotnych aspektów.

ogrzewanie podłogowe sandersystemPodłogówka w nowym domu

Jeśli ogrzewanie podłogowe w nowym domu ma obejmować wszystkie pomieszczenia, trzeba uwzględnić ten fakt we wstępnym projekcie. Ważne jest też, na jaki typ podłogówki się zdecydujesz. Dostępne są rozwiązania suche i mokre. Te drugie wykorzystują rury z ciepłą wodą. Mogą być one ułożone meandrycznie lub ślimakowo. Jest to rozwiązanie tańsze, lecz charakteryzuje się dużą bezwładnością cieplną i zajmuje sporo miejsca. Oznacza to, że wysokość pomieszczeń musi uwzględnić grubość ogrzewania wodnego. Co więcej, wymaga ono silnego stropu, który utrzyma ciężar wody.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w nowym domu nie wymaga tak obszernego planowania. Zajmuje mało miejsca i jest proste w instalacji. Z tego względu, bez problemu można stosować je zarówno na parter, jak i na wyższe piętra. Nie wymaga specjalnej wylewki, choć przyda się do niej specjalna izolacja. Suche ogrzewanie podłogowe w nowym domu szybciej się nagrzewa i chłodzi, a więc może okazać się bardziej ekonomiczne.

Zalety podłogówki

Ogrzewanie podłogowe w nowym domu pomoże ci stworzyć przytulną, ciepłą, rodzinną przestrzeń. Wspomaga lepszą cyrkulację powietrza i mniejsze osadzanie się kurzu w pomieszczeniach. Jest to uniwersalne rozwiązanie, które można dostosować pod swoje indywidualne potrzeby i konstrukcję budynku. W razie wątpliwości, zapytaj specjalisty, który z pewnością pomoże ci wybrać odpowiedni typ ogrzewania.

Napisz do nas po darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego!