Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Nowoczesne ogrzewanie domu Białystok

Nowoczesne ogrzewanie domu w chwili obecnej cieszy się bardzo dużą popularnością. Do takich systemów grzewczych można zaliczyć przede wszystkim: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, czy też rekupercję.

Pompy ciepła

Być może chcesz uzupełnić istniejący system ogrzewania lub chłodzenia, który nie działa w sposób satysfakcjonujący. Być może chcesz dodać klimatyzację do nowej lub istniejącej przestrzeni. W takiej sytuacji możesz rozważać mini-podzielony system jako główne źródło ogrzewania i chłodzenia dla Twojego domu. Niezależnie od przyczyny, z przyjemnością dowiesz się, że mini-splity to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Pompa ciepła to kompaktowy system ogrzewania i klimatyzacji. Mini-splity są doskonałym wyborem do dodatków do pomieszczeń lub selektywnej kontroli klimatu, na przykład na jednym piętrze, w jednym skrzydle lub w poszczególnych pomieszczeniach domu. Podobnie jak większe systemy dzielone (pomyśl o centralnych systemach powietrznych lub wymuszonych w większości domów), pompy ciepła składają się z dwóch podstawowych komponentów, „podzielonych” między lokalizacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe sandersystemW miesiącach zimowych  może być bardzo chłodno. Podczas gdy piec może wepchnąć trochę ciepłego powietrza do pomieszczenia, duża liczba okien, ścian zewnętrznych i innych przyczyn utraty ciepła w pokoju słonecznym zazwyczaj uniemożliwia mu uzyskanie komfortowego poziomu temperatury. Ogrzewanie podłogowe i panele promiennikowe dodadzą ciepło promieniowania, które ludzkie ciało pochłania szybciej niż inne formy ciepła, do pomieszczenia, dzięki czemu będzie ciepło nawet w niższych temperaturach. Rury są instalowane pod podłogą. Elastyczne rury są ogrzewane gorącą wodą w systemie mokrym lub są ogrzewane elektrycznością w suchym systemie. Ponieważ te rury lub pokrywają całą powierzchnię podłogi, to tak, jakby stworzyć gigantyczny grzejnik pod deskami podłogowymi.

Rekupercja

Rekupercja to jeden z nowoczesnych systemów służących do ogrzewania domu, dzięki któremu ciepło jest wytwarzane przez zużyte wcześniej powietrze. Zostaje ono również w odpowiedni sposób jonizowane. Takie rozwiązanie przyczynia się do zaoszczędzenia dużych ilości energii.