Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego?

Ogrzewanie podłogowe staje się nie tylko metodą pomocniczą na dogrzewanie pomieszczeń, ale co raz częściej jest stosowane w całych budynkach. Czym jest i jaka jest zasadza działania podłogówki? Systemy ogrzewania podłogowego polegają na zamontowaniu pod podłogą specjalnych rurek bądź mat grzewczych. Do wyboru mamy dwa sposoby montażu układu cieplnego tzw. na sucho lub na mokro.

Instalacja mokrej podłogówki wymaga większego nakładu pracy, ale jest na pewno trwalsza. Rury układane są na przygotowanej wcześniej izolacji przeciwwilgociowej, folii, styropianowej płycie, warstwie zaprawy klejącej i betonowej wylewce. Na rurkach jest umieszczana zaprawa jastrychowa, która jest ostatnią warstwą przed wyłożeniem naszej podłogi. Montaż suchego ogrzewania podłogowego opiera się na wyłożeniu pod podłogą maty grzewczej z rurkami, które będą ogrzewały naszą podłogę.

Montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego

Najbardziej charakterystyczną cechą systemów ogrzewania podłogowego jest sposób w jaki emitowane jest ciepło czyli całą powierzchnią podłogi, która zastępuję kaloryfery. Jest też jedną z bardziej estetycznych metod ogrzewania pomieszczeń, gdzie nie tracimy miejsca na grzejniki. Zalet podłogówki można wymienić więcej m.in. komfort cieplny, oszczędność i mniejsze wykorzystanie energii, mniej kurzu i suchego powietrza w pomieszczeniach.

Podłogówka do kuchni czy salonu?

Nie musimy również ograniczać się w wyborze materiału na pokrycie pomieszczeń, gdzie mamy ogrzewanie podłogowe. Niezależnie czy podłogówka została zamontowana w salonie, kuchni lub łazience możemy sobie pozwolić na kamienne, ceramiczne, a nawet drewniane posadzki. Oczywiście przy niektórych materiałach pokrycia podłóg jak drewno czy panele zalecana jest większa uwaga, by dany produkt nie był zbyt gruby i w miarę przewodził ciepło. Po prostu musimy pamiętać, by system ogrzewania podłogowego, który mamy pod podłogą działał prawidło i był przydatny dla nas, a na pewno będzie nam służył bez problemów przez długie lata.

Podłogówka do kuchni i salonu

Podłogówka do kuchni i salonu