Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Kotły do ogrzewania

Kotły do ogrzewania Białystok

Kotły do ogrzewania Białystok

Nowoczesny dom bez kotłowni to marzenie zwyczajne i możliwe dla każdego. Czas, w których skazani byliśmy na ogrzewanie domu czy mieszkania piecem bezpowrotnie się skończyły. W dzisiejszych czasach możemy poza dotychczasowymi rozwiązaniami wybierać pomiędzy:

  • kotłami kondensacyjnymi (takich marek jak na przykład Viessmann, Buderus);
  • pompami ciepła Viessmann;
  • piecami na ekogroszek (Defro, Galmet, Klimosz, SAS);
  • piecami na pellet (Defro, Agro Uni);
  • piecami węglowymi (Ogniwo, Zębiec, Defro);
  • kotłami gazowymi kondensacyjnymi (Heiztechnik, De Dietrich, Pereko)
  • tradycyjnym kominkiem / kominkiem z płaszczem wodnym itp.

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie grzewcze?

Dobór odpowiedniego rozwiązania grzewczego wiąże się z całą pewnością nie tylko z kosztami jakie musimy ponieść na etapie inwestycji budowy domu ale należy pamiętać, że dobra decyzja uwarunkowana odpowiednim doborem instalacji do naszego domu, sposobu życia, stylu i upodobań pozwoli nam oszczędzać czas i nasze pieniądze w okresie późniejszym.

Nowoczesny dom bez kotłowni

Kotły do ogrzewania

Kotły do ogrzewania

Dobrze skomponowane ogrzewanie doposażone w odpowiednie sterowniki i regulator temperatury będzie współgrało z każdym kotłem do ogrzewania naszego domu. Pozwoli również odpowiednio zarządzać temperaturą wewnątrz domu, odpowiednio wcześniej ją podnosić tak aby po powrocie do domu wnętrze było dogrzane a w trakcie naszej nieobecności kiedy nie ma takiej potrzeby temperatura było odrobinę niższa.

Większość kotłów na paliwa stałe dostępnych na rynku posiada automatyczne podajniki paliwa, komory spalania, elektroniczne regulatory. Te elementy będą miały duże znaczenie w wygodzie i łatwości późniejszej obsługi.

Wiele osób zadaje sobie podstawowe pytania:

  • Kocioł jednofunkcyjny czy dwufunkcyjny?
  • Piec gazowy czy kocioł kondensacyjny?

Sposób w jaki chcemy ogrzewać nasz dom i jakie mamy możliwości techniczne zasilania pieca w naszym domu to pierwszorzędna sprawa na którą powinniśmy zwrócić uwagę przed jego zakupem. Sposób zasilania natomiast wpłynie w głównej mierze na ceny grzania domu oraz nasz komfort przy jego obsłudze. Jeśli zastanawiasz się, jaką formę ogrzewania domu wybrać i która będzie najlepsza dla Twojej sytuacji, skontaktuj się z nami, z pewnością pomożemy wybrać coś odpowiedniego. Naszą domeną są pompy ciepła oraz kotły do ogrzewania, które współgrają szczególnie dobrze z podłogówką. Dowiedz się więcej już teraz!


Możesz być zainteresowany również innymi tematami poruszanymi na łamach naszej strony, w tym – kosztami ogrzewania podłogowego, a także sposobem montażu podłogówki.