Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Jak obniżyć rachunki za prąd? 5 sposobów na oszczędzanie prądu

Wszechobecne podwyżki kosztów życia sprawiają, że coraz więcej osób szuka oszczędności. Jednym ze sposobów jest zmniejszenie rachunków za prąd.

Jak oszczędzać na prądzie?

Energooszczędne sprzęty. Urządzenia RTV i AGD klasy energetycznej A czyli najwyższej pozwolą zużyć mniej prądu w czasie ich użytkowania. Żarówki LED natomiast mogą zużywać nawet około 80% mniej energii.

Wyłączanie nieużywanych urządzeń. Sprzęty będąc nawet w stanie czuwania zużywają energię elektryczną. Choć wydaje się, że to nieodczuwalne, to w skali roku przy licznych urządzeniach jest to wymierna ilość.

ogrzewanie podłogoweWyłączanie światła. Wiele osób zapomina wyłączyć oświetlenie, gdy opuszcza pomieszczenia. W efekcie niektóre lampy świecą się godzinami, co zużywa ogromne ilości energii.

Instalacja fotowoltaiczna. Produkowanie własnej energii elektrycznej jest bardzo dobrym sposobem na obniżenie rachunków za prąd.

Smart Home a oszczędzanie prądu

. Inteligentny system sterowania domem pozwala na najbardziej ekonomiczne zużycie energii elektrycznej, a co za tym idzie maksymalne obniżenie rachunków za prąd.

  • oświetlenie- w skład systemu wchodzą czujniki ruchu czy zmierzchu. Te pierwsze automatycznie włączają i wyłączają światła w zależności od tego czy ktoś przebywa w danym pomieszczeniu czy nie. Te drugie natomiast dostosowują natężenie oświetlenia do światła dziennego wpadającego z zewnątrz.
  • ogrzewanie- system dzięki ustawieniu godzin funkcjonowania rodziny może obniżyć temperaturę w domu gdy mieszkańcy są w domu czy szkole, a nawet gdy wyjadą na wakacje. -multimedia- podłączenie wszystkich urządzeń domowych daje nam możliwość sterowania całym systemem z aplikacji w telefonie. Daje to możliwość sprawdzenia czy jakieś nieużywane sprzęty nie pracują, jeśli tak można je zdalnie wyłączyć.
  • połączenie Smart Home z instalacją fotowoltaiczną daje bardzo wymierne oszczędności wydatków na energię elektryczną. Dodatkowo, co jest ważne dla wielu osób, jest to proekologiczne.