Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacja podłogowa Białystok

Instalacja podłogowa wydaje się być obecnie jednym z najrozsądniejszych wyborów, jakich Mozę dokonać inwestor poszukujący najlepszego systemu grzewczego do swojego nowo powstającego budynku. Ogrzewanie podłogowe jest w stanie zapewnić pełny komfort cieplny, przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów ponoszonych na zakup paliwa grzewczego. Co więcej, komfort cieplny zapewniany przez ogrzewanie podłogowe jest najzdrowszy z punktu widzenia organizmu człowieka, wyższe temperatury panują w dolnych strefach ciała człowieka, chłodniejszą pozostawiając głowę i górne partie.

Zalety podłogówki

instalacja podłogowa białystok

instalacja podłogowa białystok

Instalacja podłogowa ma wiele wszechstronnych zalet, do których wiele osób zalicza np. umożliwienie zachowania w powietrzu pewnego stopnia wilgotności, co ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia osób cierpiących na problemy z chorobami górnych dróg oddechowych, czy astmatyków. Dla alergików z kolei ważne jest ograniczenie zjawiska konwekcji, czyli unoszenia się cieplejszych partii powietrza do góry wraz ze szkodliwymi drobnoustrojami, kurzem i roztoczami.

Rodzaje ogrzewania podłogowego

O większości wszechstronnych zalet podłogówki możemy mówić w odniesieniu do wszystkich typów podłogówki, ale istnie kilka istotnych elementów, które są charakterystyczne tylko dla jednego rodzaju ogrzewania podłogowego. Rodzaje ogrzewania podłogowego dostępne na polskim rynku budowlanym to przede wszystkim ogrzewanie podłogowe wodne i ogrzewanie podłogowe elektryczne.

Poszczególne typy instalacji podłogowych różnią się przede wszystkim możliwościami czerpania z konkretnych źródeł energii. Ogrzewanie podłogowe wodne bez problemów będzie współpracowało z kotłami na paliwo stałe, z pompami ciepła czy piecami gazowymi, z kolei ogrzewanie elektryczne jest na stałe związane wyłącznie z piecami elektrycznymi. Zależność ta przekłada się bezpośrednio na inne cechy ogrzewania, jak koszty czy komfort użytkowania. To jakie ogrzewanie podłogowe wybrać jest więc uzależnione od własnych, indywidualnych potrzeb ale i możliwości inwestora.

Instalacja podłogowa Białystok

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę systemu ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj!