Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Dotacje na fotowoltaikę Białystok

W jaki sposób można uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej na projekty fotowoltaiczne? Okazuje się, iż jest to droga znacznie łatwiejsza, aniżeli można by uważać. Inwestowanie w panele fotowoltaiczne i pozostałe narzędzia stosujące odnawialne źródła energii nie musi być – jak się często uważa – drogie. Dzięki Unii Europejskiej możemy otrzymać dotacje, jakie pokryją stanowią część wydatków takiej inwestycji. Co więcej, dofinansować nas może też Urząd Miasta i pozostałe organizacje władz regionalnych.

dotacje-na-panele-fotowoltaiczneDotacje do fotowoltaiki: jak funkcjonuje program Słoneczny Dom?

Dotacje na fotowoltaikę znamiennie podniosły dostępność do OZE oraz uatrakcyjniły ową technikę dla zwykłego inwestora. Nic zatem nadzwyczajnego, iż pełna moc instalacji fotowoltaicznych w Polsce jest jedną spośród największych w Europie. Pośród wielu projektów współfinansujących fotowoltaikę jest dotacja na panele fotowoltaiczne w programie Słoneczny Dom. Program ów wyznaczony jest do inwestorów indywidualnych, jacy pragną zastosować dotacje do fotowoltaiki w formie kredytu na ulgowych warunkach. Dzięki jednemu dopłaceniu, dopuszczalne jest pełne pokrycie wydatków inwestycji, natomiast co za tymże idzie natychmiastowa realizacja i szybkie rozpoczęcie czasu zwrotu.

Jak złożyć wniosek o dofinansowanie na fotowoltaikę?

Dofinansowanie na panele fotowoltaiczne zdecydowanie obniży wydatki inwestycji, dzięki czemu zmniejszysz czas zwrotu poniesionych kosztów. Bez wątpienia najpopularniejszym projektem dofinansowania fotowoltaiki jest Mój Prąd. Wniosek w tymże programie składasz poprzez Internet, korzystając ze strony mojprad.gov.pl. Program jest realizowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW). Mój Prąd, z racji na ogromną popularność, to natomiast wydłużony okres rozpatrywania wniosków – choćby do 4 miesięcy.

Darmowa wycena fotowoltaiki!