Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Cena pompy ciepła w Białymstoku

Podczas budowy domu lub remontu instalacji grzewczej często musimy zadać sobie pytanie, na jakie źródło ogrzewania się zdecydujemy. Obecnie w większości polskich domów przeważają piece węglowe i gazowe. Te jednak poprzez swoją charakterystykę pracy uwalniają do atmosfery większe lub mniejsze ilości zanieczyszczeń. W dodatku piece węglowe wymagają pomieszczeń na składowanie paliw kopalnych. Coraz więcej rodzin decyduje się zatem na ekologiczne źródła energii cieplnej, na przykład pompy ciepła, które tych wad nie posiadają.

Rodzaje pomp ciepła

Podstawowy podział dokonywany jest ze względu na źródło, z jakiego pompa czerpie ciepło. Wyróżniamy:

– pompę powietrzną

– pompę gruntową

– pompę wodną

Jaka jest cena pompy ciepła?

pompa ciepła cenaCena pompy ciepła może być różna. W głównej mierze zależy ona oczywiście od jakości produktu, lecz także od wielkości domu lub mieszkania, które ma ogrzewać. Ceny wraz z montażem w średniej wielkości budynku (około 150 m2) wahają się w okolicach 35-50 tysięcy złotych, jednak w przypadku małej wielkości budowli będą one dużo mniejsze, bo mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych.

Opłacalność pomp ciepła

Choć koszt pomp ciepła nie należy do najniższych, to w ciągu kilku lat ta inwestycja powinna się zwrócić. Po zamontowaniu pompy ciepła staje się ona praktycznie bezobsługowa, ponadto jej koszty eksploatacyjne są bardzo niskie. Wytwarzana energia cieplna jedynie w 25% pochodzi z energii elektrycznej (za którą faktycznie trzeba zapłacić), jednak pozostałe 75% czerpane jest ze środowiska naturalnego. W dodatku wybór pompy ciepła jako źródło energii na etapie budowy domu zwalnia z obowiązku budowy komina, co dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie środków.

Koszt pompy ciepła – Białystok

Pompy ciepła to bardzo ekologiczne i opłacalne źródło energii, które po jednorazowej inwestycji nie nadwyręża domowego budżetu wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Ich użytkowanie jest praktycznie bezobsługowe oraz nie wymaga specjalnego pomieszczenia. Zalety pomp ciepła mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na rozwój ich popularności w Polsce oraz za granicą.

Poznaj ofertę pomp ciepła firmy Sander System i zapytaj o wycenę