Gdzie zamontować ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe to bardzo wydajna i wygodna metoda ogrzewania. Idealnie byłoby, gdyby było stosowane wszędzie w domu, ale ze względów ekonomicznych niektórzy instalują je tylko częściowo w niektórych pomieszczeniach.

W jakich pomieszczeniach zainstalować ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe najlepiej sprawdza się w łazienkach i kuchniach. W łazience ogrzewanie podłogowe zapewnia komfortowe warunki termiczne i pomaga zapobiegać wilgoci: temperatura utrzymuje się na poziomie 24-28°C, co pozwala na szybsze odparowanie wody po prysznicu i zmniejsza ryzyko rozwoju pleśni na ścianach. W kuchni przydaje się do gotowania i przygotowywania potraw dzięki utrzymywaniu równomiernej temperatury. Ponadto temperatura w pomieszczeniu często się zmienia, np. podczas otwierania i zamykania lodówki lub otwierania piekarnika, co może być niewygodne przy innych systemach grzewczych. Ogrzewanie podłogowe równomiernie rozprowadza ciepło i utrzymuje w kuchni optymalną temperaturę 22-24°C.

montaż ogrzewania podłogowego sanderOprócz łazienek i kuchni, ogrzewanie podłogowe może być stosowane we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych w domu. Ogrzewanie podłogowe zwiększa komfort i ma pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ utrzymuje stałą temperaturę, nie zakłócając przepływu powietrza. Ponadto, ponieważ ciepło jest rozprowadzane równomiernie, jest skuteczne w przypadku dużych lub wysokich pomieszczeń, w których konwencjonalne źródła ciepła nie zapewniają odpowiedniej temperatury.

Opłacalność podłogówki

Ogrzewanie podłogowe jest idealne do ogrzewania całego domu, ale instalacja ogrzewania podłogowego w całym domu może być kosztowna, więc niektórzy ludzie instalują je tylko w niektórych pomieszczeniach ze względów ekonomicznych. Ogrzewanie podłogowe poprawia komfort i ma pozytywny wpływ na zdrowie, ponieważ może utrzymać stałą temperaturę bez zakłócania przepływu powietrza. Jeśli zostanie zainstalowane z odpowiednią wydajnością, może być bardziej opłacalne niż tradycyjne ogrzewanie ścienne lub sufitowe. Ponadto, ogrzewanie podłogowe zapewnia komfort cieplny i jest bardziej ekonomiczne niż konwencjonalne ogrzewanie ścienne i sufitowe, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem do zastosowania w całym domu.

Ogrzewanie podłogowe to wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, które zapewnia stabilną i jednolitą temperaturę w całym domu. Może być stosowane w każdym pomieszczeniu, ale jest bardzo zalecane do stosowania w łazienkach i kuchniach. Ponadto, ponieważ ciepło jest rozprowadzane równomiernie, sprawdzają się w dużych lub wysokich pomieszczeniach, w których konwencjonalne źródła ciepła nie zapewniłyby odpowiedniej temperatury.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Jakie ogrzewanie podłogowe do pompy ciepła Białystok

Zalety pomp ciepła i ogrzewania podłogowego

Pompy ciepła pozwalają na efektywne wykorzystanie energii odnawialnej, takiej jak ciepło z powietrza lub gruntu, do ogrzewania budynku. Dzięki temu mogą one znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz przyczynić się do ochrony środowiska poprzez zmniejszenie emisji zanieczyszczeń. Ogrzewanie podłogowe z kolei pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła po całym pomieszczeniu, co prowadzi do większego komfortu cieplnego i oszczędności energii. Dzięki temu, że ciepło jest emitowane z dołu, nie ma potrzeby ustawiania wysokiej temperatury w całym pomieszczeniu, co pozwala na oszczędności.

Jakie ogrzewanie podłogowe do pompy ciepła?

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania podłogowego, które szczególnie dobrze sprawdzają się w połączeniu z pompami ciepła: ogrzewanie podłogowe elektryczne oraz ogrzewanie podłogowe wodne.

podłogówka pompa ciepła

Ogrzewanie podłogowe elektryczne jest łatwe w montażu i nie wymaga specjalistycznej instalacji. Jest to doskonałe rozwiązanie dla pomp ciepła powietrzno-powietrznych lub powietrzno-wodnych, ponieważ tego typu pompy ciepła generują ciepło w postaci prądu.

Ogrzewanie podłogowe wodne jest połączone z pompą ciepła wodno-wodną. W tym przypadku ciepło jest generowane przez pompę ciepła i przesyłane do specjalnej instalacji grzewczej, składającej się z rur wodnych położonych pod podłogą. To rozwiązanie pozwala na równomierne i efektywne rozprowadzanie ciepła po całym budynku.

Porównanie kosztów

Warto zauważyć, że połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym może być bardziej kosztowne niż tradycyjne systemy grzewcze, jednak długoterminowe oszczędności na rachunkach za energię mogą znacznie przewyższyć koszty instalacji. Dodatkowo, istnieją różne programy dotacyjne i ulgi podatkowe, które mogą pomóc w pokryciu kosztów instalacji.

Podłogówka i pompa ciepła Białystok

Ogólnie rzecz biorąc, połączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym jest doskonałym sposobem na oszczędzanie energii i zwiększenie komfortu cieplnego w budynku. Oba systemy doskonale się uzupełniają i pozwalają na efektywne i ekonomiczne ogrzewanie budynku. Poznaj ogrzewanie podłogowe i pompy ciepła Sander i otrzymaj darmową wycenę.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Rekuperacja Białystok

Chciałbyś dowiedzieć się, czym jest rekuperacja, jak działa oraz jakie są jej zalety? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Co to jest rekuperacja?

wentylacja-mechaniczna-rekuperatorRekuperacja jest wentylacją mechaniczną z odzyskaniem ciepła. Polega na wprawianiu powietrza w ruch przez specjalną maszynę zwaną rekuperatorem. Urządzenie to ma za zadanie kontrolować ruchy powietrza, które są nawiewane i usuwane z pomieszczeń. Ponadto rekuperator umożliwia odzyskanie ciepła z nagrzanego, wilgotnego oraz napełnionego dwutlenkiem węgla powietrza. Ubierając inaczej to w słowa, rekuperacja to coś, co brudne powietrze krążące w Twoim domu wymienia na świeże, odzyskując przy tym część zgromadzonego ciepła.

Jak działa rekuperacja?

Funkcjonalność urządzenia polega na tym, że ciepłe powietrze wyciągane jest z budynku i przechodzi przez wymiennik. Następnie energia cieplna przekazywana jest do wiązki powietrza, które kierowane jest do budynku z zewnątrz. W taki oto sposób można odzyskać ciepło z wywiewanego powietrza.

Rekuperacja – zalety

Zainstalowanie rekuperatora niesie ze sobą wiele zalet. A oto najważniejsze z nich:

 • Ciągły dostęp do świeżego powietrza – jaka pora roku by nie była, system rekuperacji nieustannie zapewnia wymianę powietrza na świeże. Ponadto powietrze jest oczyszczane ze szkodliwych związków chemicznych, zmniejszając również przy tym ilość dwutlenku węgla;
 • Ochrona przed smogiem – przykładowo w okresie zimowym otwieranie okien nie będzie wiązało się z napływem świeżego powietrza do domu. Instalacja rekuperacji z dobrym filtrem, zapewni Ci oddychanie świeżym powietrzem nie otwierając przy tym okien;
 • Oszczędność pieniędzy – inwestując w rekuperację, nie musisz martwić się wzrostem opłat. Nawiewane powietrze zimą, ogrzewane jest energią cieplną, pobraną z powietrza znajdującego się wcześniej w pomieszczeniu. Biorąc pod uwagę rachunki za ogrzewanie w okresie zimowym, mogą one spaść nawet o ok. 50% w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej. Posiadanie rekuperacji może się zwrócić w przeciągu kilku lat, a szczególnie łącząc ją z pompą ciepła.
Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Przemysłowe pompy ciepła Białystok

Pompy ciepła mają szerokie zastosowanie. Pompy ciepła nie tylko służą na co dzień w ciepłownictwie, ale również odgrywają ważną rolę w przemyśle. Decydującym czynnikiem przy wielkości pomp ciepła jest moc cieplna powyżej 100 kW. Zastosowanie pomp ciepła w przemyśle staje się coraz bardziej powszechne. Dzięki temu pompa może być używana jako pompka gruntowa lub pompka powietrzna. Wybór pompy ciepła w przemyśle zależy przede wszystkim od miejsca użytkowania oraz potrzeb klienta. Pompy ciepła są coraz częściej stosowane w przemyśle. Ich efektywność wzrasta, a ich stosowanie jest powszechne ze względów ekonomicznych. W szczególności są stosowane w dużych fabrykach do ogrzewania dużych powierzchni użytkowych, gdzie konwencjonalne ogrzewanie jest bardzo drogie. Pompy ciepła dają przede wszystkim ogromne możliwości, ponieważ ich zastosowanie staje się coraz popularniejsze, a ich konstrukcja staje się coraz bardziej stabilna. W szczególności dobór pompy o odpowiedniej mocy w szczególnym miejscu oraz dobrego rodzaju centralnego ogrzewania wpłynie również na poprawę efektywności ogrzewania.

Przemysłowe pompy ciepła – zastosowanie

Pompy absorpcyjne są najczęściej stosowane w przemyśle. Mogą być również stosowane w dużych zakładach i są bardziej wydajne przy wyższym wykorzystaniu potencjału ciepła odpadowego. Pompy te są stosowane tam, gdzie straty ciepła są duże lub bardzo duże. Daje to pompie możliwość odzyskania ciepła w przypadku całkowitej utraty ciepła. Pompy absorpcyjne pełnią również bardzo ważną funkcję łączenia wydajności i oszczędności. W rezultacie pompy te kosztują nawet o połowę mniej niż pompy termoelektryczne lub sprężarkowe. Ponadto pompy absorpcyjne mogą być również wykorzystywane w przemyśle, np. do odzyskiwania ciepła z cieczy. Pompy ciepła sprawdzają się również w maszynowniach, serwerowniach i drukarniach. Nadaje się również do odzysku ciepła z powietrza wentylacyjnego oraz odzysku ciepła z chlewni w rolnictwie.

Jaki grzejnik wybrać do pompy ciepła? Na rynku można znaleźć różne modele grzejników do pomp przemysłowych i pomp ciepła. Producenci dokładają wszelkich starań, aby produkty spełniały swoje zadanie i były niezawodne. Grzejniki przystosowane do przemysłowych elektrycznych pomp ciepła i kotłów kondensacyjnych charakteryzują się małą pojemnością wodną i niewielką wagą oraz małą bezwładnością cieplną. Pozwala to na wydajniejszą pracę pompy. Chłodnice i wentylatory mogą być używane w połączeniu, aby jeszcze bardziej wzmocnić efekt. Zwiększa to wydajność nawet o 30 procent bez konieczności kupowania większej chłodnicy. Dodatkowo pompy ciepła pobierają ciepło bezpośrednio z atmosfery, dzięki czemu ubocznym skutkiem tego procesu nie jest wytwarzanie dymu.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Cena pompy ciepła w Białymstoku

Podczas budowy domu lub remontu instalacji grzewczej często musimy zadać sobie pytanie, na jakie źródło ogrzewania się zdecydujemy. Obecnie w większości polskich domów przeważają piece węglowe i gazowe. Te jednak poprzez swoją charakterystykę pracy uwalniają do atmosfery większe lub mniejsze ilości zanieczyszczeń. W dodatku piece węglowe wymagają pomieszczeń na składowanie paliw kopalnych. Coraz więcej rodzin decyduje się zatem na ekologiczne źródła energii cieplnej, na przykład pompy ciepła, które tych wad nie posiadają.

Rodzaje pomp ciepła

Podstawowy podział dokonywany jest ze względu na źródło, z jakiego pompa czerpie ciepło. Wyróżniamy:

– pompę powietrzną

– pompę gruntową

– pompę wodną

Jaka jest cena pompy ciepła?

pompa ciepła cenaCena pompy ciepła może być różna. W głównej mierze zależy ona oczywiście od jakości produktu, lecz także od wielkości domu lub mieszkania, które ma ogrzewać. Ceny wraz z montażem w średniej wielkości budynku (około 150 m2) wahają się w okolicach 35-50 tysięcy złotych, jednak w przypadku małej wielkości budowli będą one dużo mniejsze, bo mogą sięgnąć 20 tysięcy złotych.

Opłacalność pomp ciepła

Choć koszt pomp ciepła nie należy do najniższych, to w ciągu kilku lat ta inwestycja powinna się zwrócić. Po zamontowaniu pompy ciepła staje się ona praktycznie bezobsługowa, ponadto jej koszty eksploatacyjne są bardzo niskie. Wytwarzana energia cieplna jedynie w 25% pochodzi z energii elektrycznej (za którą faktycznie trzeba zapłacić), jednak pozostałe 75% czerpane jest ze środowiska naturalnego. W dodatku wybór pompy ciepła jako źródło energii na etapie budowy domu zwalnia z obowiązku budowy komina, co dodatkowo pozwala na zaoszczędzenie środków.

Koszt pompy ciepła – Białystok

Pompy ciepła to bardzo ekologiczne i opłacalne źródło energii, które po jednorazowej inwestycji nie nadwyręża domowego budżetu wysokimi kosztami eksploatacyjnymi. Ich użytkowanie jest praktycznie bezobsługowe oraz nie wymaga specjalnego pomieszczenia. Zalety pomp ciepła mogą wpłynąć bardzo pozytywnie na rozwój ich popularności w Polsce oraz za granicą.

Poznaj ofertę pomp ciepła firmy Sander System i zapytaj o wycenę

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Montaż pompy ciepła Białystok

W czasach utrudnionego dostępu do źródeł energii, a także postępującego kryzysu ogrzewanie domów staje się wyzwaniem. Tradycyjne rozwiązania tracą na opłacalności, co sprawia, że niezbędne staje się szukanie alternatywnych opcji. Jedną z nich są pompy ciepła, które pozwalają skutecznie i ekonomicznie ogrzewać nie tylko domy jednorodzinne, ale również obiekty biurowe czy handlowe. Dlaczego instalacja pompy ciepła to dobry pomysł?

Czym są pompy ciepła?

montaż pompy ciepła

montaż pompy ciepła

Pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ energii z obszaru o niższej temperaturze, do tego o wyższej temperaturze. Zasada ich działania jest zgodna na przykład z funkcjonowaniem lodówki, lecz skierowana w innym kierunku. Podczas gdy lodówka usuwa ciepło z wnętrza i przekazuje je na zewnątrz, pompa ciepła pozbywa się go z zewnątrz i przekazuje do budynku.

System ogrzewania z pompą ciepła składa się z układu źródła, którym może być otaczające powietrze, grunt lub woda, pompy ciepła sprawiającej, że odzyskane z otoczenia ciepło można wykorzystać, a także aparatu dystrybucji i magazynowania ciepła. Ten ostatni odpowiednio rozprowadza energię lub tymczasowo przechowuje, jeśli jest to konieczne.

Profesjonalny montaż pomp ciepła

Obecnie montaż pompy ciepła to jedno z najlepszych rozwiązań grzewczych. Trzeba jednak pamiętać, że cała konfiguracja musi zostać właściwie zaplanowana i wykonana, dlatego powinien się nią zająć sprawdzony, profesjonalny instalator pompy ciepła, który zadba o jej należyty stan techniczny. Etapy montażu to obliczenie zapotrzebowania cieplnego dla danego budynku, dobór pompy ciepła i wybranie dla niej najlepszej lokalizacji, założenie jednostki wewnętrznej, a w końcu zaprojektowanie i wykonanie poszczególnych układów.

Zalety pomp ciepła – dlaczego warto je wybrać?

Jeśli chodzi o montaż pomp ciepła, to przemawia za nim szereg zalet. Jest on przede wszystkim prosty i stosunkowo szybki. Mocne strony samych pomp to natomiast niskie koszty i bezpieczeństwo eksploatacji, długa żywotność i efektywność w wykorzystaniu energii odnawialnej. Poza tym pompy ciepła są ekonomiczne, gdyż użytkując je, można liczyć na niskie rachunki, a także ekologiczne.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Program Czyste Powietrze Białystok

Ogólnopolski program Czyste Powietrze dedykowany jest posiadaczom lub współwłaścicielom domków jednorodzinnych, z wyodrębnioną księgą wieczystą, gdzie są zamontowane stare piece grzewcze – tak zwane kopciuchy, emitujące duże ilości dwutlenku węgla do atmosfery. Program ten ma na celu ograniczenie emisji CO2 i walkę ze smogiem w naszym kraju.

Termomodernizacja – dopłata z programu Czyste Powietrze

Dzięki programowi Czyste Powietrze można ubiegać się o dotację rządową od państwa na:

 • pompy ciepła
 • wymianę pieców węglowych na piece gazowe,
 • panele fotowoltaiczne,
 • wentylację z odzyskiem ciepła,
 • kolektory słoneczne i inne tego typu ekologiczne sposoby ogrzewania domów,
 • dotację można dostać także na ocieplenie domu.

ogrzewanie podłogowe sandersystemProgram ten w kolejnych latach przechodził wiele modyfikacji, jednak obecnie dofinansowanie z programu Czyste Powietrze można uzyskać w sposób szybki i jak najbardziej ułatwiony. W pierwszej kolejności należy zrobić skan dokumentu potwierdzającego własność nieruchomości, następnie złożyć odpowiedni wniosek i oświadczenia wraz z wyżej wspomnianą kopią.

Jak złożyć wniosek do programu Czyste Powietrze

Wniosek można złożyć na trzy sposoby:

 • poprzez bank, który udziela kredytu na panele fotowoltaiczne,
 • przez Internet, korzystając z profilu zaufanego,
 • osobiście lub za pomocą poczty polskiej we właściwym urzędzie gminy.

Wniosek składa się zupełnie bezpłatnie. Należy pamiętać, że na złożenie wniosku jest określony czas. Można to uczynić do 2030 roku, przy czym trzeba mieć na uwadze, że podpisywanie umów zakończy się ostatniego dnia 2027 roku. Jak widać wnioskodawcy mają, więc dużo czasu na podjęcie decyzji, czy chcą skorzystać z programu Czyste Powietrze. Patrząc jednak na obecną sytuację geopolityczną na świecie, koszty alternatywnych metod ogrzewania mogą drastycznie wzrosnąć, ponieważ blokowane są dostawy węgla i gazu do naszego kraju, a także innych paliw stałych. Wojna na Ukrainie powoduje, że program Czyste Powietrze zdecydowanie wyhamował, a społeczeństwo chwilowo straciło zainteresowanie wymianą pieców, czy montażem ekologicznych metod ogrzewania domów.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Nowoczesne ogrzewanie domu Białystok

Nowoczesne ogrzewanie domu w chwili obecnej cieszy się bardzo dużą popularnością. Do takich systemów grzewczych można zaliczyć przede wszystkim: pompy ciepła, ogrzewanie podłogowe, czy też rekupercję.

Pompy ciepła

Być może chcesz uzupełnić istniejący system ogrzewania lub chłodzenia, który nie działa w sposób satysfakcjonujący. Być może chcesz dodać klimatyzację do nowej lub istniejącej przestrzeni. W takiej sytuacji możesz rozważać mini-podzielony system jako główne źródło ogrzewania i chłodzenia dla Twojego domu. Niezależnie od przyczyny, z przyjemnością dowiesz się, że mini-splity to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Pompa ciepła to kompaktowy system ogrzewania i klimatyzacji. Mini-splity są doskonałym wyborem do dodatków do pomieszczeń lub selektywnej kontroli klimatu, na przykład na jednym piętrze, w jednym skrzydle lub w poszczególnych pomieszczeniach domu. Podobnie jak większe systemy dzielone (pomyśl o centralnych systemach powietrznych lub wymuszonych w większości domów), pompy ciepła składają się z dwóch podstawowych komponentów, „podzielonych” między lokalizacje wewnętrzne i zewnętrzne.

Ogrzewanie podłogowe

ogrzewanie podłogowe sandersystemW miesiącach zimowych  może być bardzo chłodno. Podczas gdy piec może wepchnąć trochę ciepłego powietrza do pomieszczenia, duża liczba okien, ścian zewnętrznych i innych przyczyn utraty ciepła w pokoju słonecznym zazwyczaj uniemożliwia mu uzyskanie komfortowego poziomu temperatury. Ogrzewanie podłogowe i panele promiennikowe dodadzą ciepło promieniowania, które ludzkie ciało pochłania szybciej niż inne formy ciepła, do pomieszczenia, dzięki czemu będzie ciepło nawet w niższych temperaturach. Rury są instalowane pod podłogą. Elastyczne rury są ogrzewane gorącą wodą w systemie mokrym lub są ogrzewane elektrycznością w suchym systemie. Ponieważ te rury lub pokrywają całą powierzchnię podłogi, to tak, jakby stworzyć gigantyczny grzejnik pod deskami podłogowymi.

Rekupercja

Rekupercja to jeden z nowoczesnych systemów służących do ogrzewania domu, dzięki któremu ciepło jest wytwarzane przez zużyte wcześniej powietrze. Zostaje ono również w odpowiedni sposób jonizowane. Takie rozwiązanie przyczynia się do zaoszczędzenia dużych ilości energii.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Kocioł grzewczy Viessmann Białystok

Decydując się na system ogrzewania trzeba oprzeć swoją decyzję o wiele czynników. Ważne, abyśmy dobrali odpowiedni piec do palenia, ponieważ ważne jest prawidłowe spalanie danego paliwa, które ma nam pomóc w uzyskaniu jak najwyższego ciepła w naszym mieszkaniu. Nie chcemy jednak na ogrzewanie wydawać za dużo pieniędzy, które nie spowodują w naszej przestrzeni na podniesienie temperatury.

Kocioł grzewczy Viessmann

kotły viessmannFirmą, która jest polecana jest Viessmann, których kotły grzewcze są bardzo efektywne i potrafią uzyskać odpowiednie efekty w dobrej cenie. Coraz bardziej modne staje się kupowanie kotłów gazowych viessmann, które są bardziej ekologicznym rozwiązaniem i nie trują tak bardzo środowiska, jak kotły grzewcze viesmann zasilane za pomocą węgla. Piece gazowe są też łatwiejsze w utrzymaniu, ponieważ nie musimy się martwić o wybieranie popiołu i czystość pomieszczenia, w którym znajduje się piec. Dużym atutem kotłów kondensacyjnych jest to, że nie musimy ich uzupełniać co jakiś czas tak jest w przypadku kotłów grzewczych na węgiel lub drewno. Piec gazowy nie trzeba go doglądać tak często, jak inne rodzaje opałów, ponieważ dobrze wykonana instalacja gazowa pozwala na puszczane naszego pieca sposobem zdalnym, ponieważ w nowoczesnych piecach istnieje możliwość włączenia za pomocą aplikacji pieca. Trzeba się zastanowić nad instalacją kotłów gazowych ,ponieważ mniej ekologiczne rozwiązania będą powoli wycofywane z obiegu i nie można będzie ich niedługo kupować.

Dotacja na wymianę pieca

Na zmianę pieca możemy otrzymać dotację, która pozwoli nam na zwrot kosztów związanych z wymianą pieca i pozwoli na ich zmniejszenie i zainwestowanie pieniędzy w inne inwestycje pomagające usprawniać nasz dom. Trzeba pamiętać zawsze o regularnej konserwacji pieców, aby uniknąć nieprzewidzianych awarii oraz uniknąć niebezpieczeństw, które mogą się wydarzyć, kiedy będziemy mieli niesprawny element pieca oraz trzeba zawsze regularnie sprawdzać instalację grzewczą.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy

Termostat grzejnikowy Wi-Fi Białystok

Przy użyciu smartfona można sterować coraz większą ilością domowych sprzętów. Jest to duże ułatwienie dla każdego użytkownika i czyni życie bardziej komfortowym. Posiadacze bezprzewodowego internetu mają możliwość korzystania z wyjątkowo nowoczesnego urządzenia, jakim jest termostat grzejnikowy wifi. Czym jest i do czego służy?

Sterowanie termostatem za pomocą smartfona

termostat grzejnikowy sterowanie wifiTermostat na grzejnik sterowany smartfonem kontroluje temperaturę w całym domu i dba, by w każdym pomieszczeniu utrzymywała się ona dokładnie na takim poziomie, jaki został ustawiony przez użytkownika. W najbardziej zaawansowanych modelach istnieje możliwość inteligentnego ustawiania temperatury przez samo urządzenie, które dopasuje jej wysokość, odnosząc się do warunków danego pomieszczenia, a nawet weźmie pod uwagę liczbę osób, która się w nim znajduje.

Możliwość obsługi smartfonem sprawia, że jest to możliwe z praktycznie każdego miejsca, dlatego daje możliwość np. Podniesienie temperatury w domu przed powrotem z urlopu, szybszym skończeniem pracy, lub odwrotnie przełożenie grzania na późniejszy okres, jeśli zmienią się plany powrotu. Termostat sterowany przez internet jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą kontrolować wydatki i nieco oszczędzić na ogrzewaniu, ale też dla tych ceniących sobie wygodę i spokój. Dzięki niemu żadne pomieszczenie nie będzie przypadkowo przegrzane, co bywa nie tylko uciążliwe, ale też wyraźnie zwiększa rachunki. Ma to też wpływ na zdrowie domowników, ponieważ nagłe zmiany temperatur potrafią sprzyjać zachorowaniom.

Czy warto zainwestować w termostat grzejnikowy wifi?

Jeśli cenisz sobie wygodę i oszczędność, to zdecydowanie warto! Termostat jest inwestycją na wiele lat i z pewnością komfort oraz niższe rachunki szybko udowodnią, że było warto. Montaż tego nowoczesnego sprzętu jest wbrew pozorom wyjątkowo prosty, a z obsługą nie powinien mieć problemu żaden z domowników.

Zaszufladkowano do kategorii Wpisy